ניהול מוניטין לרופאים

עם עליית אתרי חוות הדעת הרפואיים, ניהול מוניטין לרופאים הולך ונהיה חשוב יותר ויותר. נסביר כיצד ניהול מוניטין של רופא מחזקת את הנוכחות שלו ברשת לפני ואחרי שבעיה כלשהי מתרחשת.

ניהול מוניטין לרופאים

מחקר של “המגזין האמריקאי לרפואה” מדווח שיש עלייה משמעותית בקרב חולים המשתמשים באתרים של דירוג וחוות דעת לרופאים. לפיכך, ניהול מוניטין רפואי הוא חיוני ליצירת חוות דעת מדויקות וחיוביות ברשת.

בסקר, המטופלים בחרו בחשיבות הגורמים בבחירת רופא. באופן לא מפתיע, מציאת רופא שמקבל את ביטוח הבריאות הנכון חשובה מאוד לרוב המטופלים (89%). מיקום משרד נוח וניסיון של שנים דורגו גם הם בחשיבות גבוהה מאוד.

למרות שיש גורמים חשובים יותר, חולים דירגו את המוניטין של הרופא בחשיבות גבוהה. שלושה מתוך ארבעה מטופלים ציינו כי תרגול קבוצתי מהימן היה לפחות חשוב במקצת. יתר על כן, 85% מהמטופלים מחפשים רופא בהתבסס על “פה לאוזן” ממשפחה וחברים. הפניות לרופאים משפיעות גם הן, כאשר 80% מהמטופלים דירגו את הנ”ל כחשוב לא פחות.

דירוג הרופא באתרי אינטרנט משפיע גם על מטופלים הבוחרים ברופא בטיפול ראשוני. 60% רואים את המוניטין המקוון של רופא כחשוב לפחות במקצת.

זקוק לעזרה? בדוק האם הפתרונות של ניהול מוניטין מקוון שלנו מתאימים לך.

מדוע ניהול מוניטין לרופאים כה חשוב

על פי המחבר הראשי של המחקר, ד”ר דיוויד הנאואר, הפופולריות של אתרי הדירוג של רופאים הולכים וגדלים. הוא צופה כי מגמה זו תימשך, לטוב ולרע.

“עלינו להיות מודעים לכך שלא מעט גולשים משתמשים באתרים אלה. אני חושב שעדיין קיימים חששות אם אתרים אלה מהימנים.”

ד``ר דיוויד הנאואר

המחקר גילה כי 65% מהמשתתפים היו מודעים לאתרי ביקורות רופאים כמו healthgrades.com, vitals.com ו- ratemds.com. רוב האנשים שביקרו באתרים אמרו כי המידע שהם מצאו היה שימושי לפחות.

חשוב מכך, חולים נוקטים בפעולות המבוססות על ביקורות רופאים. מעל שליש ממנויי האתר ציינו כי הם בחרו ברופא על פי דירוג חיובי. בנוסף, 37% קיבלו החלטה שלילית לגבי רופאים מכיוון שלא אהבו את הביקורות שלהם.

בהתחשב בסטטיסטיקות של אתרי דירוג רופאים, מובן ששירותי ניהול מוניטין באינטרנט נמצאים במגמת עלייה. הרוב המוחלט של הביקורות נוטות להיות הוגנות וחיוביות. עם זאת, יש סיבה טובה לבקש ביקורות חיוביות. אחרי הכל, ביקורת רעה אחת מתוך 5 מזיקה יותר מאשר ביקורת רעה אחת מתוך 50.ביקורות רופאים מזוייפים או לא מדוייקים

אתרי ביקורות רופאים נתונים לאותן בעיות כמו אתרים דומים רבים, כולל ביקורות מזויפות. לרוע המזל, הדיוק הוא קריטי לביקורות של רופאים מכיוון שלמידע שגוי יכולות להיות השלכות חמורות.

“אם בחרת במסעדה גרועה, יתכן שלא תהנה מהארוחה. אבל אם תבחר רופא רע, הדבר עשוי להשפיע על בריאותך.”

הנאואר מציע כי יתכן כי הרופאים יצטרכו לפתח מערכת דירוג אמינה עבור מטופליהם. יתרה מזאת, האיגוד הרפואי האמריקני (AMA) מעודד את החולים לא לבטוח בביקורות אנונימיות שנמצאו ברשת.

נשיא AMA, ד”ר ארדיס די הובן, אמר כי “יש לקחת חוות דעות אנונימיות מקוונות של רופאים בעירבון מוגבל, וודאי שלא אמור להיות זה מקור המידע היחיד של המטופל כאשר הוא מחפש רופא חדש.”

ניהול מוניטין לרופאים וביקורות רופאים

ככל שהמודעות והשימוש באתרי סקירת רופאים עולה, ניהול מוניטין לרופאים הופך להיות חשוב יותר. ישנם רופאים האוסרים על חולים להשתמש באתרי ביקורות באינטרנט באמצעות הסכם חסוי. עם זאת, עדיף שהרופאים יבצעו גישה פתוחה למוניטין המקוון שלהם.

על רופאים לראות ביקורות מקוונות כהזדמנות לצמיחה ולעודד מטופלים להשאיר ביקורות חיוביות. מטופל חדש שמבין את חוזקותיך ופגמיך כרופא ובוחר בכם עם מודעות לגורמים אלה עשוי להיות מטופל שתיהנו לעבוד איתו.

כיצד לבנות מוניטין מקוון חיובי

אתרי סקירת רופאים אולי אינם חשובים לתרגול שלך כמו השכלתך או ניסיונך כרופא, אך מוניטין מקוון הולך להשפיע בצורה הולכת וגוברת על התעשייה הרפואית. חבק את העתיד על ידי פיתוח מוניטין מקוון חזק כיום למטופלים טובים יותר מחר.